Aby ułatwić projektowanie nadruków przygotowaliśmy dla Państwa zestaw szablonów, które można pobrać na stronach poszczególnych produktów.

Informacje techniczne

  1. Projekt powinien być wykonany i dostarczony w formie wektorowej w formacie CDR, AI, PDF lub EPS.
  2. W przypadku umieszczenia w projekcie bitmapy powinna ona być w kolorystyce CMYK i rozdzielczości 300dpi.
  3. Wszystkie teksty powinny być zamienione na krzywe.
  4. Jeśli oczekujemy dokładnego odwzorowania koloru (+/- 1 odcień) powinien on pochodzić z palety PANTONE Matching System® dla papierów powlekanych. Nadruk z kolorystyki CMYK lub RGB może się różnić od oczekiwanego.
  5. Dla zapewnienia czytelności tekstu prosimy nie używać liter niższych niż 1 mm wysokości.
  6. Projekt powinien posiadać spady i bezpieczne marginesy, których wielkość jest opisana w poszczególnych szablonach.
  7. Zalecamy spłaszczenie efektów graficznych np. soczewki, cień, przezroczystość lub tryb mieszania, które mogą być błędnie interpretowane przez różne programy lub urządzenia.

Projekt musi posiadać spady, czyli tło projektu musi być wyciągnięte poza krawędź projektowanego przedmiotu, w przeciwnym razie na gotowym produkcie mogą się pojawić białe niezadrukowane paski. Wielkość spadów jest opisana w szablonach poszczególnych produktów, np. dla smyczy reklamowych jest to 1,5 mm na górze i na dole taśmy

Elementy umieszczone zbyt blisko krawędzi mogą zostać ucięte, zalecamy stosowanie bezpiecznego marginesu dla istotnych elementów graficznych np. logo. Wielkość bezpiecznych marginesów jest opisana w szablonach poszczególnych produktów, np. dla smyczy reklamowych jest to 1,5 mm od krawędzi taśmy

Podczas projektowania każdy wykorzystuje czcionki zainstalowane w swoim komputerze, gdy projekt traf do Nas istnieje duże prawdopodobieństwo że nie posiadamy czcionki użytej w projekcie i wówczas tekst zostaje wydrukowany w czcionce zastępczej. Przed wysłaniem projektu zalecamy zamianę wszystkich tekstów na krzywe.

Użycie zbyt dużych wartości składowych koloru powoduje rozmycie nadruku. Dla czarnego koloru tła lub tekstu zalecamy stosowanie tylko czarnego koloru składowego C0/M0/Y0/K100.

Opis szablonów dostępnych na stronie

Tło

Tło jest to obszar nadruku obejmujący cały produkt plus naddatek tak zwane „spady” gwarantujące zadruk całego materiału. Jako tła można użyć wypełnienia jednokolorowego, gradientu, bitmapy lub zbudować go z dowolnych elementów graficznych.

Bezpieczne pole nadruku

Miejsce, w którym umieszczona grafika będzie zawsze widoczna, nie nastąpi jej ucięcie, przeszycie lub załamanie. W bezpiecznym polu nadruku zalecamy umieszczenie logo i pozostałych ważnych elementów graficznych.


Spady

Linia dodatkowego obszar tła wyciągniętego poza krawędź produktu gwarantująca zadruk całego materiału.


Krawędź produktu

Krawędź, brzeg produktu. Linia fizycznej wielkości gotowego produktu.


Bezpieczny margines

Linia wyznaczająca brzeg bezpiecznego pola nadruku.


Szycie

Linia przeszycia.